ZÁKULISÍ | CO ZDE NALEZNETE

Jsme jen málo zkušení filmaři a na snímku se sami učíme důležitá pravidla a výrazové prostředky filmové řeči. Jelikož jsme již mnohokráte „objevili Ameriku“ a narazili na spoustu problémů, nenecháme si své poznatky jen pro sebe a předáme Vám vše, co by Vás jen mohlo zajímat, proto se nebojte ptát.

Postupem času do této složky doplníme:

  1. časový harmonogram prací (Dozvíte se časovou náročnost produkce. Vše tvoříme po práci/škole ve veškerém svém volném čase.)
  2. výprava (Pomocí interaktivní mapy se budete moci podívat na lokace, kde se film natáčel.)
  3. náklady (Film tvoříme zdarma a pouze za vlastní náklady. Jejich soupis zde také uveřejníme.)
  4. technika (Filmová technika, kterou se tvoří vizuální stránka tohoto filmu, je z velké části ryze vlastní výroby, proto zde naleznete několik zajímavých návodů na její výrobu.)
  5. rady (Dále zde naleznete popis námi vyzkoušených filmařských postupů, oskenované storyboardy a scénář.)
  6. casting (Pracujeme převážně s neherci, kteří po většinou nemají filmové herecké zkušenosti, ale dozvíte se něco o práci s nimi a také o castingu, který byl na role vypsán. Přejeme více nových tváří českému filmu.)

K filmu plánujeme uvést na DVD i rozsáhlé a podrobné dokumenty (filmy o filmu), kde se dozvíte ještě mnohem více. Doufáme, že Vám informace budou pro Vaší tvorbu přínosné a motivující.

Jsme si vědomi všech těchto obrovských hendikepů, při kterých se zdá, že ani kvalitní hraný film vzniknout nemůže. Snažíme se však k dílu přistupovat profesionálně a s velkým osobním zaujetím.


pomohli nám:
DSI studio Hradecký Deník kino Centrál FilmDat Alkapress Královéhradecké slovo Havelka DataHelp ČSFD Disk